spinning

sigur sunt lucruri care se pot imbunatati ... asteptam sugestii.

Moderator: emil

Andrei_Joita

spinning

Postby Andrei_Joita » Fri May 28, 2010 12:02 am

Buna ziua. As dori mai multe detalii despre pescuitul rapitorilor, mai precis stiuca si salau. Exista o populatie suficienta pentru a avea o oarecare sansa se a prinde ceva? Se poate inchiria barca? Aici ma refer la balta 4, cea unde se pescuieste C&R. Va multumesc!

rares

Re: spinning

Postby rares » Fri May 28, 2010 1:34 pm

salut,
ai sanse sa prinzi ceva stiuca si salau pe balta 4. predominant stiuca, eu am mai fost si am prins cateva la care le-am dat drumul deci sigur sigur sunt 4 stiuci pe la 1-2 kg asa :D am mai vazut si altii prinzand, si in iarna la concursurile de copca s-au prins cateva, acu 3 ani s-a prins chiar una mare de vreo 9kg din cate imi aduc aminte...
poti incerca si pe 2-3 si acolo mai e ceva stiuca, dar ai mai multe sanse la salau, zona cu digul vechi da rezultate bunuicele. nu sunt salai mari dar macar 5-6 tot prinzi pe zi daca te pricepi un pic si insisti. am inteles ca anul asta s-au prins si cativa somni pe 2-3, stiu de la un prieten caruia i-a rupt firu una din bucatile mai mari un pic de somn ceva gen peste 10kg din ce zicea el. cu barca din pacate n-ai voie pe nici una din baltile de la doripesco, nici a ta personala si nici de inchiriat. parerea mea e ca e o mare pierdere pt ei, ar fi multi care ar dorii sa mearga cu barca peacolo... dar, nah, regulile sunt reguli si tre respectate.
sper ca ti-am fost de ajutor. fir intins si daca mergi lasa un post aici ca-s curios ce-ai facut :mrgreen:

Andrei_Joita

Postby Andrei_Joita » Sun May 30, 2010 12:15 am

Am sa merg luna asta. Sigur ca postez ce isprava am facut. Multumesc de informatii. ;)

CATALIN_BV

Postby CATALIN_BV » Mon May 31, 2010 9:29 pm

Buna ziua , am si eu o intrebare dragi pescari:daca merg cu prietena mea la pescuit (Vadul Rosu)si iau 10 kg de peste ne lasa sa l luam? va multumesc ast.raspuns

butadr

Postby butadr » Mon Jun 07, 2010 8:23 pm

Yap...te lasa, cu conditia sa platiti amandoi taxa de pescuit.. :mrgreen: ...daca prietena intra fara sa plateasca bon (se poate conform regulamentului), atunci nu ai voie sa reti decat 5 Kg :roll:

CATALIN_BV

Postby CATALIN_BV » Sun Jun 13, 2010 10:12 am

Multumesc frumos pt informatie.si fir intins la toata lumea!! :D

claudiubv

Postby claudiubv » Thu Jul 15, 2010 10:08 pm

domnilor peste pe vadu rosu ieste din belsug dar trebuie si prins asta depinde de priceperea fiecaruia si foarte mult rapitor stiuca salau

gabriel

Postby gabriel » Tue Jul 20, 2010 6:24 pm

salutare cine stie cum pot baga niste poze de la vadu rosu pe forum???????

nagy victor

Postby nagy victor » Tue Jul 20, 2010 7:24 pm

eu le transfer pe http://www.photobucket.com si de acolo pe site (trebuie sa-ti deschizi cont)
PESCUITUL INAINTE DE TOATE !!!

cine nu respecta natura , nu se respecta pe SINE !

nagy victor

Postby nagy victor » Thu Aug 05, 2010 1:23 pm

gabriel wrote:salutare cine stie cum pot baga niste poze de la vadu rosu pe forum???????

ai reusit ?
PESCUITUL INAINTE DE TOATE !!!

cine nu respecta natura , nu se respecta pe SINE !